سؤالات متداول

شبکه در حین خرید قطع شد و پول از حساب کسر ولی بلیطی دریافت نکردم

در لینک استعلام بلیط بررسی نمایید ، در صورت عدم صدور بلیط حداکثر ظرف 48 ساعت (بدون احتساب پنج شنبه و جمعه و ایام تعطیل ) مبلغ باید به حساب شما برگردد . لطفا پس از گذشت موعد یاد شده حساب خود را کنترل نمایید در صورت عدم برگشت مبلغ فرم زیر را پر نمایید تا از سمت بانک پیگیری گردد :

1- اگر پرداخت از درگاه اقتصادنوین انجام شده: http://www.en-bank.com/Site.aspx?ParTree=111815

2- اگر پرداخت از درگاه سامان انجام شده: http://www.sep.ir/InternetConflict.aspx توجه فرمایید که درگاه بانک پذیرنده ربطی به بانک کارت شما ندارد یعنی اگر مثلا با کارت بانک سامان از طریق درگاه اقتصادنوین پرداخت نموده اید که ناموفق بوده فرم شماره یک مربوط به اقتصادنوین را پرنمایید.

بلیط صادر شده ولی موفق به چاپ بلیط نشدم!

از آنجایی که خرید از سایت ویستاول صرفاً پس از ورود به حساب کاربری امکان پذیر است، در صورتی که موفق به چاپ بلیط صادر شده نشده اید، بلیط شما در سامانه کاربری موجود و از آن طریق قابل چاپ می باشد.ضمنا نیازی به تهیه بلیط کاغذی نیست و پرینت رسید ایمیل شده و یا یادداشت شناسه خرید برای سوارشدن کافی است.

رمز یا گذرواژه را فراموش کرده ام.

از قسمت گذرواژه ام را فراموش کرده ام استفاده نمایید . شناسه و رمز جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد .

میخواهم شماره موبایلی خود را تغییر دهم. چه کنم؟

شما به راحتی می توانید از طریق بخش ویرایش پروفایل پنل کاربری خود اطلاعات خود از قبیل شماره موبایل را تغییر دهید. لازم به ذکر است که تمامی راهنمایی های مورد نیاز جهت استفاده از خدمات سیستم در صفحه آموزش پنل کاربری موجود می باشد.