خرید اینترنتی بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیماخرید بلیط هواپیما

با توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات، خرید خدمات گردشگری اعم از بلیط هواپیما در هنگام برنامه ریزی سفر بسیار راحت تر و سریع تر از قبل امکان پذیر شده است به صورتی که بدون نیاز به مراجعه حضوری به آژانس های مسافرتی و هواپیمایی، مسافران می توانند در کمترین زمان ممکن به پروازها و قیمت های متنوع دسترسی داشته باشند. بدین ترتیب مسافران می توانند در هر ساعاتی از شبانه روز و در هر مکانی، رزرو بلیط هواپیما را با جستجوی ساده تمامی پروازهای موجود در تمامی مسیرهای پروازی و پرداخت با استفاده از کارتهای عضو شتاب انجام دهند. به منظور خرید بلیط هواپیما از طریق وب سایت ویستاول که رزرو بلیط هواپیما را بصورت آنلاین برای شما عزیزان فراهم کرده است، شما در ابتدا می بایست به نزدیک ترین عابربانک صادر کننده کننده کارت بانکی مراجعه نموده و رمز دوم یا همان رمز اینترنتی را دریافت نمایید. سپس به سایت ویستاول مراجعه کرده و از طریق بخش خرید بلیط هواپیما با وارد کردن مبدأ پرواز، مقصد پرواز، تاریخ پرواز و تعداد مسافران، به مجموعه ی کاملی از پروازهای موجود دسترسی پیدا کرده و با اندکی حوصله هواپیمایی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات مسافران پرواز و پرداخت از طریق درگاه اینترنتی، فرآیند رزرو یا خرید بلیط هواپیما اعم از بلیط چارتر یا بلیط سیستمی تکمیل می شود.
به منظور خرید بلیط هواپیما، اجباری جهت ثبت نام و ورود به سایت ویستاول وجود ندارد ولی در صورتی که شما قبل از رزرو بلیط هواپیما در سایت ویستاول ثبت نام کرده و سپس خرید خود را انجام دهید، نه تنها در ایام خاص از تخفیف ویژه برخوردار خواهید بود بلکه در آینده نیز از طریق پنل کاربری یا پروفایل شخصی خود می توانید به گزارش تمامی خریدهای گذشته دسترسی داشته و حتی بلیط هواپیمای خود را به صورت آنلاین استرداد دهید. استرداد بلیط هواپیما در سایت ویستاول در حال حاضر صرفاً از طریق تماس تلفنی میسر می باشد ولی بزودی مشابه بلیط اتوبوس فراهم می باشد که کاربران می توانند بصورت آنلاین و از طریق پروفایل کاربری خود صرفاً با یک کلیک مبلغ پرداختی برای بلیط اتوبوس را با احتساب جریمه و مطابق با جدول قوانین دریافت نمایند. حتی در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید با شماره تماس 09356597920، 09123095290 و یا شماره دفتر فروش ما 02144672687 تماس حاصل فرمایید و در این صورت همکاران فروش ما، خرید بلیط هواپیما را بصورت تلفنی برای شما انجام خواهند داد.

چرا خرید بلیط هواپیما از ویستاول؟

تمامی ایرلاین های معتبر

دسترسی به پروازهای تمام ایرلاین های ایران

بلیط ارزان هواپیما

حاشیه سود پایین برای ارائه بلیط ارزان هواپیما

دسترسی بی وقفه

دسترسی همیشگی، 24 ساعته و هفت روز هفته

پشتیبانی شبانه روزی

پشتیبانان و کارشناسان ما همیشه در دسترس شما

استرداد بلیط هواپیما

استرداد آنی بلیط هواپیما

پنل کاربری حرفه ای

مشاهده جزئیات خرید بلیط هواپیما

نمایش خریدهای قبلی

مشاهده تمام خریدهای گذشته بلیط هواپیما

طراحی واکنشگرا

دسترسی آسان به سایت روی هر دستگاهی

طرح های تخفیفی و تشویقی

تخفیف های ویژه برای رزرو بلیط هواپیما

ویستاکارت

خرید بلیط هواپیما ارزان تر از همیشه

جستجوی سریع و آسان

جستجوی سریع بلیط چارتر و بلیط سیستمی

نمایش دلخواه جستجو

قابلیت فیلتر کردن نمایش بلیط هواپیما

قوانین خرید بلیط هواپیما

جستجو برای رزرو بلیط هواپیما

 • فرض کنیم که شما قصد دارید به سفری کاری یا تفریحی بروید و هواپیما را به عنوان وسیله نقلیه خود انتخاب میکنید. بهترین روش خرید یا رزرو بلیط هواپیما، مراجعه به سایت آنلاین خرید یا رزرو بلیط هواپیما مانند ویستاول است که به شما اجازه می دهد به صورت آنلاین پرواز خود را جستجو کرده، قیمت بلیط هواپیما، هواپیمایی مورد نظر و مسیر مورد نظر خود را بررسی کرده و در صورتی که تمایل دارید اطلاعات خرید شما در آینده نیز در دسترس شما باشد، پس از ثبت نام در سایت به مراحل خرید بلیط هواپیما ادامه دهید، در غیر این صورت شما می توانید به عنوان کاربر عمومی رزرو بلیط هواپیما را تکمیل نمایید.
 • در حال حاضر صرفاً پروازهای چارتر و پروازهای سیستمی روی سایت قابل خریداری می باشند منتهی به زودی شما می توانید بلیط هواپیما پرواز خارجی را نیز از طریق سایت ویستاول رزرو نمایید. در این صورت پس از انتخاب بلیط یک طرفه یا بلیط رفت و برگشت هواپیما، شما می توانید بر اساس قیمت پرواز، هواپیمایی، ساعت پرواز، ایرلاین، قیمت، نوع بلیط (چارتر، سیستمی، اکونومی، بیزنس)، پرواز های نمایش داده شده را فیلتر نمایید. بصورت پیش فرض در هنگام رزرو بلیط هواپیما، لیست پروازها بر اساس قیمت نزولی نمایش داده می شوند.
 • بلیط ارزان هواپیما یکی از آن مواردی است که بسیار ذهن مسافران را به خود مشغول میکند. برای برخی قیمت بلیط هواپیما شاید نسبت به بلیط اتوبوس یا بلیط قطار گران به نظر برسد، ولی در صورتی که با اصطلاح بلیط چارتر آشنایی داشته باشید، حتماً میدانید که قیمت بلیط چارتر در مسیرهایی مانند پرواز تهران به مشهد، پرواز مشهد به تهران، پرواز کیش به تهران یا پرواز تهران به کیش حتی ممکن است به قیمت بسیار پایینی کاهش پیدا کند.
 • البته لازم بذکر است که بلیط ارزان هواپیما، هم در پرواز چارتر و هم در پرواز سیستمی یافت می شود. سیاست کلی ویستاول آن است که با کاهش بسیار حاشیه سود خود مخصوصاً در پروازهای داخلی، به عنوان مرجع رسمی و معتبر خرید بلیط هواپیما، ارزان ترین نرخ پرواز چارتر را به مسافران خود ارائه دهد. در زمان خرید آنلاین بلیط هواپیما، مسافر امکان مقایسه لحظه ای قیمت بلیط هواپیما بر اساس کلاس پرواز و زمان پرواز را دارد و بدین ترتیب می تواند مناسب ترین بلیط هواپیما را برای خود خریداری نماید. در خرید بلیط هواپیما یکی از عامل های بسیار تعیین کننده قیمت، به موقع خریدن بلیط هواپیما است. برای مثال در پرواز خارجی، بلیط هواپیما می بایست مدت مشخصی قبل از پرواز خریداری شود تا قیمت مناسبی در نهایت برای آن در نظر گرفته شده و توسط مسافر پرداخت شود. البته درست است که بلیط سیستمی عموماً قیمت مقطوعی دارد ولی حتی در مورد بلیط سیستمی نیز ممکن است در صورت مراجعه مسافر در زمان های خاص به سایت ویستاول ، قیمت مناسبی برای بلیط هواپیما مشاهده شود. البته آنچه که مسلم است، توجه به کلاس پروازی نیز بسیار مهم است چرا که مطمئناً پیدا کردن بلیط ارزان قیمتی برای کلاس بیزینس یا First Class یافت کنید.
 • در زمان خرید بلیط هواپیما، به هیچ عنوان نگران نباشید چرا که تیم پشتیبانی ویستاول به صورت شبانه روزی پاسخگوی سؤال های شما خواهد بود و در صورتی که بخواهید از زمان تقریبی خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب مطلع شوید نیز، کارشناسان فروش ما می توانند به شما مشاوره دهند.

بلیط هواپیما معتبرترین ایرلاین های ایران

ایران ایر

ایران آسمان

ماهان ایر

تابان ایر

زاگرس

ایران ایرتور

معراج

قشم ایر

کاسپین

اترک

کیش ایر

نفت

خرید بلیط چارتر و بلیط سیستمی

زمانی که میخواهید بلیط هواپیما خرید کنید، همانطور که گفته شد دو حالت وجود دارد. یکی خرید بلیط سیستمی و دیگری خرید بلیط چارتر یا همان پرواز چارتر.بلیط سیستمی

پرواز سیستمی یا همان پرواز برنامه ای همانگونه که از نام آن مشخص است، پروازهای برنامه ریزی شده ای هستند که توسط ایرلاین ها (شرکت های هواپیمایی نظیر کیش ایر، قشم ایر، ایران ایر، ماهان، زاگرس، آتا، کاسپین، نفت) از قبل هماهنگ و برای مدت نسبتاً طولانی مدتی اعلام می شوند که امکان خرید بلیط را در فواصل زمانی بلند مدت فراهم میکنند. بلیط پرواز سیستمی توسط خود ایرلاین ها یا نمایندگی های ایرلاین (آژانس های مسافرتی دارای مجوز بند الف) مانند آژانس مسافرت و هوایی نیلوفرانه پرواز رویایی که پشتیبان سایت ویستاول می باشد به فروش می رسد.
این پروازها عموماً در طول مدت زمان مشخصی نرخ یکسانی دارد. ولی معایب و مزایای پرواز سیستمی چه است؟

مزایای پرواز سیستمی یا بلیط سیستمی

 • امکان خرید بلیط هواپیما برای فواصل طولانی مدت
 • امکان استرداد بلیط هواپیما با کسر جریمه بر اساس جدول کنسلی و استرداد بلیط هواپیما
 • امکان رزرو بلیط هواپیما با نرخ خردسال (2 تا 12 سال) با نرخ نیم بها در پروازهای سیستمی
 • تنوع بالای مسیرهای پروازی

معایب پرواز سیستمی یا بلیط سیستمی

 • قیمت بلیط سیستمی در زمان خرید بلیط هواپیما معمولاً مصوب و اختلاف زیادی با قیمت بلیط هواپیمای چارتر دارد
 • برنامه ریزی بلیط های سیستمی برای حجم معینی مسافر معمولاً در فاصله زمانی زیاد تا پرواز
 • شروع فروش بلیط سیستمی معمولاً از چند ماه قبل از پرواز آغاز می گردد
 • در زمان پیک بازار نظیر تابستان یا تعطیلات نوروز، خرید بلیط هواپیما سیستمی سخت استپروازهای چارتر

چارتر کلمه ای با ریشه فرانسوی به معنای "دربست کرایه کردن" است و برای اغلب خدمات گردشگری اعم از پرواز، هتل، کشتی یا حتی قطار نیز کاربرد دارد. در گردشگری و سفر، چارتر معمولاً به اجاره قرار گرفتن کامل یک هواپیما (Full Charter) یا تعدادی از صندلی های هواپیما (Seat Charter) یا تعدادی از اتاق های هتل یا کشتی یا قطار استفاده می شود. البته همیشه فروش بلیط چارتر توسط یک شرکت هواپیمایی به این معنی نیست که آن شرکت پروازی را به تنهایی چارتر کرده است بلکه اغلب شرکت ها از صندلی های چارتر شده توسط تأمین کننده ها یا چارترکننده های دیگر استفاده میکنند. فلسفه کاهش قیمت بلیط هواپیما و یا بلیط چارتر در زمان های نزدیک به تاریخ پرواز نیست این مسئله است که از آنجایی که هزینه پر نشدن صندلی پرواز چارتر بر عهده آژانس چارتر کننده می باشد، بنابراین جهت فروش تمامی صندلی های باقی مانده قیمت بلیط را کاهش می دهد تا تقاضا بالا برود.
این پروازها عموماً در طول مدت زمان مشخصی نرخ یکسانی دارد. ولی معایب و مزایای پرواز چارتری چه است؟

مزایای پرواز چارتر یا بلیط پرواز چارتر؟

 • بزرگترین مزیت خرید بلیط چارتر قیمت آن است (اگر در تاریخ سفر منعطف باشید)
 • مزیت بلیط پرواز چارتر البته فقط در قیمت بلیط نیست. همانطور که بیان شد از آنجایی که پرواز سیستمی پاسخگوی نیاز مشتریان در زمان پیک نیست، شما می توانید پرواز چارتر را احتمالاً با قیمت بالاتری خرید نمایید.
 • نرخ بلیط نوزاد یا زیر دو سال حدوداً 10 درصد زیر قیمت است

معایب پرواز چارتر یا بلیط پرواز چارتر؟

 • جریمه کنسلی پرواز چارتر با توجه به شرکت چارتر کننده ممکن است حتی 100 درصد نیز باشد و هیچ وجهی در صورت کنسلی به مسافر عودت داده نشود
 • بلیط پروازهای چارتر غیرقابل انتقال و غیرقابل تغییر هستند
 • نرخ بلیط خردسال (2 تا 12 سال) برعکس پرواز سیستمی، همان نرخ بلیط بزرگسال است.
 • محدودیت تنوع در مسیر پروازی

رزرو بلیط آنلاین بلیط چارتر و سیستمی